G Ü V E N - S E R V İ S

Mesai Saatler: Paz - Pzt 09:00 - 21:00

Kombi Bakım Servisi

Kombi Bakım Servisi

Kombi Bakım Servisi

Güven Teknik Servis ilk günkü performansıyla çalışması ve minimum düzeyde enerji tüketmesi için düzenli olarak temizliğinin, bakımının yapılması gerekmektedir. Marka ve model fark etmeksizin yapılması gereken kombi petek temizleme işlemleri, kombinin yüksek verimde çalışabilmesi açısından büyük önem taşır. Çünkü temizliği ve bakımı ihmal edilen kombiler zamanla performans kaybı yaşar. Bu durum da ortamın konfor şartlarına olumsuz bir etkide bulunur.

Şebeke suyundaki kireç, çeşitli partiküller zaman içerisinde peteklerde birikmeye başlar. Çamurlaşma ya da şebeke suyunun da etkisiyle yosunlaşma gibi istenmeyen bir tablo ortaya çıkar. Şayet kombi petek temizleme işlemi ihmal edilirse, kombinin istenen ısı seviyesini sunabilmesi için çok daha fazla enerji kullanması gerekir. Dolayısıyla son kullanıcının her ay ödediği fatura da yükselir.

Oysa düzenli periyotlar ile yılda sadece bir defa kombi petek temizleme işlemi yapılırsa hem gereksiz enerji giderlerinin önüne geçilir hem de enerji verimliliği sağlanır. Ancak bu temizlik ve bakımın profesyonel yöntemlerle gerçekleştirilmesi de son derece önemlidir. Aksi halde temizlik sırasında kombiye ya da peteklere zarar verilebilir. Şebeke suyunu taşıyan boru sistemlerinin bağlantı noktalarında da çeşitli problemler oluşabilir.